Tymczasowy areszt dla 33-letniego mieszkańca gminy Rymanów. Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła mu trzy zarzuty. Może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzoruje dochodzenie przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi gminy Rymanów. Ma ono związek z wydarzeniami, do których dochodziło w ośrodku zdrowia we Wróbliku Szlacheckim. Efektem dochodzenia jest postawienie trzech zarzutów 33-letniemu mężczyźnie. Najpoważniejszy z ich wymuszenie rozbójnicze.

- 8 marca tego roku mieszkaniec gminy Rymanów w ośrodku zdrowia we Wróbliku Szlacheckim w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc uszkodzeniem pojazdu jednego z pracowników ośrodka, jak też grożąc mu zamachem na życie i zdrowie w przyszłości po opuszczeniu zakładu karnego, doprowadził mężczyznę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 20 złotych - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czyli w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany. 33-latek odbywał karę pozbawienia wolności od połowy kwietnia do połowy grudnia 2020 roku.

Za wymuszenie rozbójnicze w warunkach recydywy można trafić za kratki nawet na 15 lat.

Drugi zarzut dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej tego samego pracownika ośrodka w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych w dniu 8 marca.

Mieszkaniec gminy Rymanów miał też od lutego do 8 marca 2022 roku uporczywie nękać kilkoro pracowników ośrodka zdrowia we Wróbliku Szlacheckim, także w warunkach recydywy.
Jak wynika z ustaleń, 33-latek w tym okresie wielokrotnie, bez uzasadnionej potrzeby przychodził i przebywał w ośrodku, wchodził bez zezwolenia do pomieszczeń personelu, wszczynał awantury, żądał pieniędzy, spożywał alkohol, brał nóż do ręki. Miał też oddać mocz w jednym z gabinetów lekarskich.

Podejrzany przyznał się częściowo do stawianych mu zarzutów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.