Na ulicach Krosna można zobaczyć kolejny autobus elektryczny. Tym razem MKS testuje 26-osobowego nissana, wyposażonego w baterie o pojemności 40 kWh, pozwalające na przejechanie ok. 110-130 km.
Testowany w Krośnie autobus jest w 100% elektryczny, niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością. Autobus posiada wszelkie udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi. Łącznie może pomieścić 26 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Dzięki umieszczeniu siedzeń bokiem do kierunku jazdy 13 miejsc siedzących jest dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Autobus posiada układ napędowy Nissan e-nV 200 o mocy 80 kw / 109KM. Zaletą pojazdu jest to, że odzyskuje on też energię dzięki układowi rekuperacji, ładując baterie podczas hamowania lub zjazdu ze wzniesienia.

Dodatkowo autobus został wyposażony w panele fotowoltaiczne, które ładują dodatkową baterię 8 kWh zasilającą systemy pojazdu i klimatyzację.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.