Urząd Miejski w Dukli poinformował o kolejnych przypadkach zniszczeń - w Dukli oraz na wieży widokowej na górze Cergowa.
Wieża widokowa na szczycie góry Cergowa została oddana do użytku w 2018 r. W ramach projektu na górnej platformie została zainstalowana luneta panoramiczna, z której odwiedzający ją turyści mogą skorzystać za darmo i cieszyć się pięknymi widokami.

- Dlatego dziwi fakt, że porysowana została część okularu. Nie dość, że uszkodzona została optyka lunety, to drewniane schody na wieżę zostały podziurawione rakami na buty. Wydaje się, że im więcej infrastruktury turystycznej powstaje w naszej gminie tym więcej obserwujemy aktów wandalizmu - poinformowała Krystyna Boczar-Różewicz z Urzędu Miejskiego w Dukli.

Dodała też, że po raz kolejny zniszczono budkę nietelefoniczną.

- Apeluję do tych, którym zależy na atrakcyjności turystycznej naszej pięknej gminy. Informujcie o aktach wandalizmu Urząd Miejski w Dukli, policję. Koszt lunety i budki nietelefonicznej to 32 tysiące zł. Gdyby wandalom lub ich rodzicom przyszło za to zapłacić, to następnym razem, jak sądzę, zastanowiliby się nad tym co robią - stwierdziła Krystyna Boczar-Różewicz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.