Prezydent Krosna Piotr Przytocki, w imieniu Prezydenta RP, wręczył pierwszym parom świętującym Złote Gody okolicznościowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Ponad 50 par z Krosna świętuje Złote Gody. We wtorek 5 kwietnia w Urzędzie Stanu Cywilnego pierwsza grupa odebrała Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył jubilatom prezydent Krosna Piotr Przytocki. - W imieniu władz miasta chciałbym Państwu podziękować za pół wieku pracy na rzecz naszego miasta. Dzięki Państwa pracy miasto rozwijało się i zmieniało. Tylko zgodne małżeństwa mogą wspólnie realizować swoje pomysły na życie. Dziękuję za wychowanie dzieci, kształtowane młodych pokoleń, które weszły na Państwa miejsce i budują Krosno. Życzę dużo sił, zdrowia i szczęścia, wytrwałości we wspólnym związku - mówił prezydent Piotr Przytocki.

Złote Gody w Krośnie 2022

Jaka jest recepta na tak długie małżeństwo? - Trzeba wyjść za mąż z prawdziwej miłości, nie ma przypadku. Miłość trzeba pielęgnować. Zawsze powtarzam, że pielęgnować jak kwiatek, robić sobie drobne przyjemności - mówi Helena Czekaj, która wspólnie z mężem Bogdanem świętowała Złote Gody. - Ważna jest wyrozumiałość i ustępliwość, nie ma ideałów na świecie. Życie przynosi wzloty i upadki ale prawdziwa miłość jest w stanie wszystko przezwyciężyć - mówią zgodnie małżonkowie, którzy wychowali trzech synów. Mają też ośmioro wnuków.

Helena i Bogdan Czekaj
- Ważna jest wyrozumiałość i ustępliwość - mówią zgodnie małżonkowie Helena i Bogdan Czekaj


Pary odznaczone 5 kwietnia:
1. Stanisława Długosz-Bazan i Władysław Bazan
2. Ryszarda i Jan Cieślar
3. Grażyna i Kazimierz Czajka
4. Krystyna i Stanisław Czajkowscy
5. Helena i Bogdan Czekaj
6. Zofia i Marek Czerny
7. Alicja i Andrzej Ekiert
8. Bogumiła i Czesław Gałuszka
9. Stanisława i Stanisław Gazda
10. Danuta i Kazimierz Gosztyła
11. Maria i Andrzej Górka
12. Krystyna i Jan Habrat
13. Zofia i Jan Harasimiuk
14. Wiesława i Eugeniusz Hec
15. Albina i Janusz Hejnar
16. Maria i Feliks Irek
17. Irena i Jerzy Jajuga
18. Emilia i Andrzej Jakubik

Złote Gody w Krośnie 2022

Jubilaci otrzymali oprócz medali kwiaty i upominki. Nie obyło się bez toastu i wspólnie zaśpiewanego "sto lat". Wykonano także pamiątkowe fotografie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.