W okolicach Zamku Kamieniec, na pograniczu Korczyny i Odrzykonia, odbyły się wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich wojsk.
Po zwiększeniu aktywności wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą, a następnie ataku Rosji na Ukrainę nastąpiła relokacja amerykańskich wojsk stacjonujących w Europie. Decyzją Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena wzmocniono wschodnią flankę NATO, przerzucając kolejnych kilka tysięcy żołnierzy wraz ze sprzętem wojskowym do Polski.

ćwiczenia wojskowe

Spora część z nich przebywa na Podkarpaciu, w okolicach Mielca i Rzeszowa, dlatego spodziewać się można wspólnych międzynarodowych ćwiczeń. Jedne z nich odbyły się w środę (06.04) w okolicach Zamku Kamieniec, na pograniczu Korczyny i Odrzykonia.

sprzęt wojskowy w Korczynie

Na niebie można było zobaczyć wielozadaniowe śmigłowce UH-60 Black Hawk i Boeing CH-47 Chinook.

- Ukształtowanie terenu, dobrze przygotowane trasy wspinaczkowe - to główne atuty, które przyciągnęły do nas żołnierzy polskich i amerykańskich - przekazała gmina Korczyna na profilu facebookowym.

Ćwiczenia odbywały się od wczesnych godzin porannych do godzin popołudniowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.