Zła wiadomość dla kierowców lubiących przekraczać prędkość. CANARD wybrał wykonawcę. Firma Sprint S.A. wybuduje odcinkowy pomiar prędkości w Dukli na ulicy Trakt Węgierski, w ciągu drogi krajowej nr 19.
Początkiem stycznia br. informowaliśmy o planach Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), czyli komórki organizacyjnej Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego zajmującej się nadzorem nad ruchem drogowym.

CANARD planował dalszy rozwój sieci fotoradarowej z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości i budowę 39 nowych urządzeń umożliwiających rejestrację naruszeń. Swoje plany zrealizował i ogłosił wykonawcę, który dostarczy i zamontuje urządzenia.

Firma Sprint S.A. dostarczy urządzenia Unicam VELOCITY3. Pozwolą one na rejestrację naruszeń na kilku pasach ruchu niezależnie od tego, po którym pasie porusza się pojazd. Umożliwią identyfikację pojazdu, rejestrują wizerunek sprawcy oraz szereg innych parametrów. Urządzenia będą mogły pracować skutecznie w trudnych warunkach pogodowych.

Na Podkarpaciu odcinkowe pomiary prędkości uruchomione zostaną w 5 nowych lokalizacjach, w tym jedno w powiecie krośnieńskim:

  • 1. Nosówka, ul. Dębicka (powiat rzeszowski, gmina Boguchwała) - droga powiatowa 1391

  • 2. Dukla, ul. Trakt Węgierski (powiat krośnieński, gmina Dukla) - droga krajowa 19

  • 3. Nowa Dęba, ks. Henryka Łagockiego 113  - Korczaka 16 (powiat tarnobrzeski, gmina Nowa Dęba) - droga krajowa 9

  • 4. Gniewczyna Łańcucka  -  Gniewczyna Tryniecka (powiat przeworski, gmina Tryńcza) - droga wojewódzka 835

  • 5. Nisko, ul. Sandomierska (powiat niżański, gmina Nisko) - droga krajowa 77

Jak informuje Biuro Informacji i Promocji Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, lokalizacja odcinkowego pomiaru prędkości w Iwoniczu na drodze krajowej nr 28 nie znajduje się na liście odcinków dróg wytypowanych do objęcia kontrolą z wykorzystaniem urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości.

Czy na DK19 w Dukli potrzebne jest instalowanie odcinkowego pomiaru prędkości? Weź udział w naszej ankiecie.

Ankieta

Czy na DK19 w Dukli potrzebne jest instalowanie odcinkowego pomiaru prędkości?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.