Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu funkcjonariuszowi Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Łupkowie.
6 października ubiegłego roku około godz. 8.30 podczas kontroli 35-letniego funkcjonariusza Służby Więziennej, który wchodził do Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu Zakładu Karnego w Łupkowie, ujawniono w jego podręcznym bagażu plastikowy pojemnik wraz z workiem strunowym. Znajdował się w nim biały proszek. Po sprawdzeniu okazało się, że to amfetamina. O zdarzeniu powiadomiono Komendę Miejską Policji w Krośnie. Śledztwo prowadzone przez krośnieńskich funkcjonariuszy policji nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Krośnie.

- 35-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego postawiony został zarzut posiadania na terenie Oddziału Zewnętrznego w Moszczańcu Zakładu Karnego w Łupkowie, wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i jej pochodnych o łącznej wadze 1,2 grama. Z takiej ilości można wydzielić siedem działek odurzających - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.

Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego odmówił składania wyjaśnień. Dotychczas nie był karany. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Krośnie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.