Jest jeszcze dostępna książka „Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 1900 -2020”, której autorem jest Władysław Sitek.
Książka została wydana z okazji 120-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Władysław Sitek przedstawił w niej sylwetki nauczycieli popularnego "Kopernika", którzy pracowali na przestrzeni 120 lat istnienia szkoły.

Artur Lipiński, prezes Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie podkreśla, że jest to prawdopodobnie pierwsza w Polsce publikacja lub jedna z nielicznych, prezentująca tylko i wyłącznie sylwetki nauczycieli pracujących w szkole.

Dr hab. Piotr Łopatkiewicz, prof. KPU w Krośnie zaznacza, że Władysław Sitek napisał książkę o ludziach, którzy historię tego liceum i tej szkoły od czasów Szkoły Realnej tworzyli, tworzą i tworzyć będą.

- Publikacja zawiera ponad 700 biogramów nauczycieli tej szkoły, która kilkanaście razy zmieniała nazwy od 1900 roku, cały czas jest jednak szkołą renomowaną - mówi dr hab. Piotr Łopatkiewicz, członek Zarządu Stowarzyszenia.

Książka liczy ponad 700 stron i została wydana nakładem Wydawnictwa "Ruthenus" z Krosna.

- Każdy, kto przeznaczy na rzecz Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie darowiznę w kwocie 50 złotych lub więcej otrzyma publikację tą za darmo - informuje prezes Artur Lipiński.

Pozycję można odebrać w sekretariacie dyrektora I LO przy ulicy Skargi 2, zaś wpłaty można dokonywać na miejscu w liceum lub przelewem na konto Stowarzyszenia numer: 70 1240 2311 1111 0011 0216 3930 z dopiskiem "darowizna na cele statutowe".
Książkę można otrzymać także w drodze przesyłki pocztowej po wcześniejszej wpłacie darowizny oraz dodatkowo kwoty 20 złotych przeznaczonej na koszty wysyłki.

Uwaga! Konkurs dla Czytelników portalu terazKrosno.plPytanie:
W którym roku po raz pierwszy patronem I LO w Krośnie został Mikołaj Kopernik i kto podjął o tym decyzję?


Na osobę, która jako pierwsza odpowie prawidłowo na pytanie, czeka publikacja "Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 1900 -2020" ufundowana przez Stowarzyszenie Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy pod adresem: andrzej@terazkrosno.pl

Zwycięzcę o wygranej powiadomimy w informacji zwrotnej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.