Policyjny profilaktyk uczestniczył w szkoleniu dla pedagogów krośnieńskich placówek dydaktycznych. Nauczyciele dyskutowali o skuteczności narzędzi wychowawczych w kontekście przeciwdziałania współczesnym zagrożeniom cywilizacyjnym dzieci i młodzieży.
Aspirant Tomasz Czelny spotkał się z pedagogami krośnieńskich szkół, którzy doskonalili swoje umiejętności w zakresie skutecznego przeciwdziałania zagrożeniom cywilizacyjnym uczniów, w kontekście realizowanych projektów wychowawczych. Szkolenie zorganizowano w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Krośnie, a jednym z prelegentów był policyjny profilaktyk.

Funkcjonariusz wskazywał przyczyny najczęstszych interwencji Policji wobec małoletnich. Mówił o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informował o sposobie postępowania w sytuacji dostrzeżenia u dziecka symptomów inicjacji narkotykowej, bądź też eksperymentowania uczniów z tzw. "dopalaczami".

Podczas spotkania mundurowy zaprezentował zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania rodziców, nauczycieli, pedagogów oraz przedstawicieli środowisk wychowawczych. Wskazanie substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, stanowi niezwykle cenne doświadczenie dla każdego opiekuna.

Edukacyjna walizka zawiera atrapy substancji zabronionych oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania i przyjmowania środków odurzających. Szkolenia z wykorzystaniem tego narzędzia profilaktycznego, każdorazowo cieszą się sporym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Dalsza część spotkania poświęcona była cyberprzemocy. Pedagodzy mieli możliwość zapoznania się z najbardziej aktualnymi przejawami tego zjawiska. Uczestnicy zgodnie twierdzili, że przestępstwa w sieci stają się powszechnym problemem, króty coraz mocniej dotyka dzieci i młodzież.

Policyjni profilaktycy aktywnie współpracują z kadrą dydaktyczno - wychowawczą szkół na terenie miasta i powiatu krośnieńskiego. Dzięki uczestnictwu we wspólnych konferencjach i szkoleniach, wypracowywane są narzędzia skutecznego przeciwdziałania zagrożeniom czyhającym na najmłodszych w środowisku szkolnym i rówieśniczym.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.