Młodzież z jedlickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz wychowankowie Domu Dziecka w Długiem wzięli udział w ekologicznej akcji z okazji Dnia Ziemi.
W środę (20 kwietnia) młodzież z jedlickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej (klasa I d - wychowawca mgr Patrycja Józefowicz) oraz wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem pod opieką wychowawcy Moniki Ginalskiej wzięli udział w ekologicznej akcji z okazji Dnia Ziemi, której pomysłodawcą i organizatorem był radny powiatu krośnieńskiego Marcin Józefowicz (współorganizatorem była Fundacja KOMPAS).

Akcja przebiegała dwuetapowo: najpierw uporządkowano park, teren przy hali GOSiR, parking i tereny zielone przy parafialnym kościele, tereny przy rzece Jasiołce oraz okolice przy Zalewie Chlebianka, gdzie w II etapie akcji posadzono drzewa. Na zakończenie pani Gabriela Markowicz z Nadleśnictwa Kołaczyce przekazała uczestnikom informacje na temat działalności Nadleśnictwa, zachowania i czystości w lasach. Na sam koniec uczestnicy mogli posilić się grillowaną kiełbaską.

dzień ziemi w Jedliczu

- Bardzo się cieszymy, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele instytucji i osób. Wszystkim bez wyjątku bardzo dziękujemy. Cieszy fakt, że młodzież chętnie sprzątała miejsca w których często przebywa, że chce żyć w czystym otoczeniu. Nauczyła się też jak fachowo posadzić sadzonki drzew. W przyszłym roku na pewno ponowimy akcję - informuje Marcin Józefowicz.

Organizatorzy składają podziękowania dla Gminy Jedlicze i JPGKiM w Jedliczu za pomoc organizacyjną i przygotowanie poczęstunku, podziękowania dla Nadleśnictwa Kołaczyce za przekazanie sadzonek drzew oraz za obecność pani Gabrieli podczas akcji.
Podziękowania dla sponsorów: Przedsiębiorstwo Utylizacyjno - Produkcyjne MAL-EKO Grzegorz Malinowski w Krośnie i RAF-Ekologia w Jedliczu Prezes Pan Janusz Nagnajewicz (wsparcie finansowe) oraz dla PZW Koło w Jedliczu (prezes Pan Waldemar Wiatr oraz Pan Adam Markowicz) za ugoszczenie nas na Zalewie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.