Podczas "Trzeźwego weekendu" (13-14 maja) funkcjonariusze zatrzymali 55 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę, mimo wypitego wcześniej alkoholu. Wśród nich kierowcy z powiatu krośnieńskiego.
Przez dwa dni (13 i 14 maja), podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Kontrola stanu trzeźwości prowadzona była we wszystkich powiatach naszego województwa. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 14 008 kierowców.

Pomimo utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.

Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 55 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 24 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 31 odpowie za wykroczenie.

Podkomisarz Paweł Buczyński z MKP w Krośnie poinformował, że krośnieńscy policjanci zatrzymali w sobotę i niedzielę pięciu kierowców, którzy zdecydowali się na kierowanie "na podwójnym gazie".

Do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy doszło 13 maja około godz. 14.45 w Krościenku Wyżnym. 65-letni kierowca seata miał około 3 promile alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Sulistrowej u 37-letniego motorowerzysty stwierdzono około 0,7 promila.
W niedzielę (14 maja) około godz. 1.45 30-letni kierowca volkswagena miał około 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kilku godzin później w Rogach "wpadł" 49-letni kierowca citroena. Jego wynik to 0,3 promila. Również w niedzielę, około godz. 20.45 policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. 55-letni mężczyzna miał około 2 promile alkoholu w organizmie.

Policja przypomina, że wsiadając za kierownicę, należy mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.