Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Dariusz Matusiak oraz Prezes Stowarzyszenia Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza "Legion Gerarda" Artur Jabłoński, podpisali porozumienie o współpracy. Dotyczy ono działań poszukiwawczo-ratowniczych oraz szkoleń i wymiany doświadczeń.
Wczoraj, 17 maja 2022 r., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podpisano porozumienie o współpracy podkarpackiej Policji ze Stowarzyszeniem Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza "Legion Gerarda". Podpisy na dokumencie złożyli insp. Dariusz Matusiak komendant wojewódzki i Artur Jabłoński Prezes Stowarzyszenia.

Porozumienie precyzuje zasady współpracy Policji i Grupy podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych, wspólnych szkoleń i ćwiczeń oraz wymiany doświadczeń. Konkretyzuje kwestie organizacyjne i logistyczne.

Moment podpisania porozumienia

Zawarte porozumienie ma na celu zapewnienie sprawnej i skutecznej współpracy w zakresie prowadzonych działań poszukiwawczych osób zaginionych przez wykorzystanie wszystkich możliwych i dostępnych środków. Grupa Ratowniczo-poszukiwawcza "Legion Gerarda", będzie wspierała komendy miejskie i powiatowe Policji województwa podkarpackiego. Doświadczenia w prowadzeniu działań poszukiwawczych dowodzą, że często o zdrowiu i życiu człowieka decyduje szybkość ich podjęcia oraz czas dotarcia do osoby wymagającej pomocy.

Fiat Ducato przekazany przez policję

Stowarzyszenie Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza "Legion Gerarda" została założona w 2017 roku. Zrzesza ona wolontariuszy - ratowników medycznych i pierwszej pomocy. W tym roku ratownicy z "Legionu Gerarda" pomagali w 29 akcjach poszukiwawczych - w Krośnie, Dębicy, Iwoniczu, Iwoniczu-Zdroju, Polańczyku, Sanoku, Wojaszówce i Rogach.

Policjanti ratownicy Legion Gerarda przed fiatem ducato

W ramach współpracy, w maju ubiegłego roku, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, na wniosek Grupy, przekazała na rzecz Stowarzyszenia, fiata ducato. Samochód wykorzystywany jest do wspólnych działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi. Podnosi również gotowość wyjazdową Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej i pomaga w transporcie sprzętu oraz ratowników na miejsce działań. Jest także pomocny w prowadzeniu działań z zakresu propagowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, organizowaniu pokazów oraz prelekcji z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.