Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, 27 maja w Parku Jordanowskim w Krośnie zorganizowana została impreza plenerowa dla najmłodszych.
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Parku Jordanowskim w Krośnie zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, Stowarzyszenie Generacje+ oraz Fundacja Wielkie Serce dla Dzieci.

Impreza ta, co podkreśla Agnieszka Zygarowicz-Pelczar, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie, ma promować ideę rodzicielstwa zastępczego, wspierać rodzicielstwo zastępcze i zachęcać do przyjmowania dzieci, ale nie tylko.

- Chcemy również dziękować tym wszystkim rodzinom zastępczym i sympatykom rodzin i pokazać, że są ważni dla nas, że chcemy się z nimi integrować, spotykać - powiedziała Agnieszka Zygarowicz-Pelczar.

Piknik w Parku Jordanowskim w Krośnie

W powiecie krośnieńskim jest 80 rodzin zastępczych, w których przebywa 140 dzieci.

Z kolei w mieście Krośnie, jak poinformowała Iwona Wójcik-Druciak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krośnie, jest 37 rodzin zastępczych i niestety liczba ta się zmniejsza.

- Jest to nie tylko trend w Krośnie czy w powiecie krośnieńskim, ale w całej Polsce - dodała Iwona Wójcik-Druciak.

Piknik w Parku Jordanowskim w Krośnie

Powody tego mogą być różne.

- Zdarza się, że kandydatom na etapie szkolenia wydaje się, że chcą, że zdołają, po czym dochodzą sytuacje rodzinne, których nie przewidzieli wcześniej i się wycofują. Do rodzin zastępczych przychodzą dzieci z różnymi historiami, często traumatycznymi i sama troska i serce nie wystarcza. Inne predyspozycje muszą mieć ci rodzice - zaznaczyła Agnieszka Zygarowicz-Pelczar.

Piknik w Parku Jordanowskim w Krośnie

Przez kilka popołudniowych godzin podczas pikniku dzieci mogły uczestniczyć w grach i zabawach, uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, skorzystać z zajęć muzycznych i plastycznych. Do dyspozycji były dmuchańce, bańki mydlane, fotobudka, malowanie twarzy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Dużą atrakcją była też możliwość odbycia podróży po mieście szklaną ciuchcią.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.