Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie już po raz 10. zorganizował festiwal, którego ideą jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzenie zainteresowań kierunkami technicznymi.
W tym roku Krośnieński Festiwal Nauki Techniki został zorganizowany w laboratoriach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

- Festiwal kierujemy do młodzieży szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz innych powiatów województwa podkarpackiego. Tradycyjnie zaplanowaliśmy wiele atrakcji, w tym między innymi interaktywną wystawę i pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Były także wystawy uczelni wyższych technicznych regionu oraz instytucji badawczych, naukowych i rozwojowych, a także przedsiębiorstw nowoczesnych technologii, w tym między innymi Instytut Wojsk Lotniczych z Warszawy, który prezentował drony; 35. Batalion Lekkiej Piechoty z Sanoka. Zaoferowaliśmy ponadto wykłady i warsztaty popularno-naukowe kierowane głównie do młodzieży szkolnej - powiedział Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.
X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

W zamyśle organizatorów Krośnieński Festiwal Nauki Techniki ma pokazać świat nauki i techniki w atrakcyjnej i zrozumiałej dla przeciętnego odbiorcy formie, promować lokalne inicjatywy edukacyjne oraz stworzyć młodzieży możliwość publicznych prezentacji. Krośnieński "Mechanik" pragnie również zarekomendować młodzieży szkolnej zawody nowoczesnych technologii, wskazywać kwalifikacje i kompetencje, które najlepiej przygotowują do życia bez zmartwień o własną przyszłość i karierę zawodową.

X Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki

Patronat nad festiwalem sprawowała Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Krosna. W oficjalnym otwarciu wziął udział Podkarpacki Wicekurator Oświaty Stanisław Fundakowski, prezydent Krosna Piotr Przytocki, przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, zastępca prezydenta Krosna Bronisław Baran, prorektor KPU w Krośnie dr Agnieszka Woźniak, komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła.

Zobacz zdjęcia z X Krośnieńskiego Festiwalu Nauki i Techniki:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.