W środę 15 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce odbyło się niezwykłe, bardzo ważne i podniosłe wydarzenie, jakim było nadanie szkole sztandaru z wizerunkiem patrona. Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej "Rokiem Ignacego Łukasiewicza", a szkoła świętuje jubileusz 60-lecia powstania.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.45 wspólnym przemarszem społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym złożonym z Rady Rodziców do Kościoła Parafialnego w Bóbrce, gdzie o godz. 10.00 odbyła się uroczysta msza święta, podczas której ksiądz proboszcz Stanisław Babiarz poświęcił sztandar w obecności zaproszonych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli, a w wygłoszonej homilii nawiązał do symboliki sztandaru i sylwetki patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza.

Po mszy św. i wspólnym zdjęciu wszyscy udali się do sali Domu Ludowego w Bóbrce, gdzie odbyła się druga część uroczystości.

Nadanie szkole w Bóbrce sztandaru

Po honorowym wprowadzeniu sztandaru, dyrektor szkoły Helena Nowak powitała przybyłych gości, m.in. wicewójta Gminy Chorkówka Tomasza Tłuściaka, Gabrielę Nizianty dyrektora CUO w Chorkówce, Bogusława Packa kierownika ds. bibliotek, Barbarę Olejarz dyrektora Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, radnego Bogumiła Świątka, sołtysa Stanisława Czarnotę i przedstawicieli organizacji społecznych działających na terenie wioski, a także wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców Bóbrki.

Następnie został odśpiewany hymn państwowy a po nim nastąpiła najważniejsza część uroczystości - przekazanie sztandaru przez Radę Rodziców dyrektor oraz uczniom reprezentowanym przez poczet sztandarowy.

Po zaprezentowaniu sztandaru szkoły, przewodniczący poszczególnych klas złożyli ślubowanie, a wszyscy uczniowie zaśpiewali hymn szkoły.

Nadanie szkole w Bóbrce sztandaru

Dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu podkreśliła rangę i znaczenie sztandaru dla społeczności szkolnej w trudnym procesie wychowania, bo głównym celem szkoły jest rzeźbienie osobowości człowieka, umiejącego oddzielić dobro od zła i potrafiącego myśleć nie tylko o sobie, ale i o wspólnocie, w której żyje. Dodała, że w tej trudnej pracy pedagogicznej na pewno pomoże ufundowany dziś sztandar szkoły, a jego wręczenie to znak tożsamości szkoły i symbol, którym ona służy.

Następnie nawiązała do patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza, który powinien być dla wszystkich uczniów wzorem do naśladowania. W końcowej części wystąpienia dyrektor podziękowała wszystkim sponsorom, bo to dzięki ich hojności szkoła zyskała tak cenny dar, jakim jest sztandar.

Nadanie szkole w Bóbrce sztandaru

Wyrazem wdzięczności będzie umieszczenie obok gabloty, w której dumnie zawiśnie sztandar szkoły, tablicy pamiątkowej z listą fundatorów oraz podziękowania wręczone obecnym na sali darczyńcom.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas VI -VIII. Uczniowie przedstawili najważniejsze wydarzenia z życia patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza. Na zakończenie uroczystości wręczono uczniom nagrody za udział w konkursach szkolnych związanych tematycznie z patronem szkoły.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.