Briefing prasowy z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera, posła Piotra Babinetza i zastępcy prezydenta Krosna Tomasza Solińskiego poświęcony strategicznej inwestycji dla miasta Krosna.
W miejscu, gdzie będzie kontynuowana rozbudowa drogi G, czyli między galerią VIVO i Leroy Merlin został zorganizowany dzisiaj (27 czerwca) briefing prasowy.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber potwierdził, że miasto Krosno otrzymało 20 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej na budowę niespełna 700-metrowego odcinka drogi G między ul. Bieszczadzką a Sikorskiego. We wrześniu na konto miasta Krosna trafi ponad 14 mln zł, a w październiku ponad 5 mln zł. Dodał też, że w czasie trwania rządów PiS, od 2016 r. z różnych źródeł rządowych trafiło do Krosna ponad 123 mln zł na różne inwestycje drogowe.

Co powiedział Rafał Weber


Zastępca prezydenta Krosna Tomasz Soliński zaznaczył, że niespełna 700-metrowy odcinek będzie stanowił nową jakość w połączeniach wewnątrz miasta i jest jednym elementów strategicznych rozwiązań komunikacyjnych Krosna, które mają włączyć miasto w drogę S19. Podziękował też posłowi Piotrowi Babinetzowi za pomoc w realizowaniu projektów drogowych.

Co powiedział Tomasz Soliński


Uczestnicy konferencji

Poseł Piotr Babinetz podkreślił, że od dawna pięta achillesową Krosna, powiatu krośnieńskiego i południowej części Podkarpacia była słaba dostępność komunikacyjna. Stąd jest potrzeba dużych inwestycji drogowych i kolejowych.

Co powiedział poseł Piotr Babinertz


~Zzz

27-06-2022 20:33 12 4

Droga do Rzeszowa to nie których przerasta, niestety nic w tym temacie sie nie zmieni.
Odpowiedz

~Weź nie pjrdl

27-06-2022 15:00 15 11

Porządnej drogi nie ma do Rzeszowa a tu takie pierdoły.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.