Zakończyła się przebudowa parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie. Dziś (4.07) odbył się oficjalny odbiór długo oczekiwanej i bardzo potrzebnej inwestycji.
W odbiorze uczestniczyli m.in. starosta krośnieński Jan Pelczar, dyrektor RBDiM w Krośnie Bartosz Ździeba, kierownik budowy Ryszard Fic, inspektor nadzoru Stanisław Pękalski.

Prace, które rozpoczęły się początkiem maja br., polegały na modernizacji nawierzchni bitumicznej placu, budowie chodników z kostki brukowej, poszerzeniu jezdni manewrowych, zwiększeniu ilości miejsc postojowych oraz dodatkowego oświetlenia. Remont obejmuje także odwodnienie nawierzchni poprzez przywrócenie równości i niezbędnych spadków na istniejących i zdeformowanych powierzchniach asfaltowych, a także poprzez regulację istniejących studzienek ściekowych.

Parking przed Starostwem Powiatowym w Krośnie

Celem inwestycji było przywrócenie i poprawa warunków użytkowania oraz estetyki istniejącego parkingu, a także znaczącej poprawy bezpieczeństwa zarówno dla ruchu samochodowego jak i pieszego.

Istotną zmianą jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu na parkingu poprzez przywrócenie i uzupełnienie istniejącego pionowego i poziomego oznakowania placu.

Parking przed Starostwem Powiatowym w Krośnie

Po przebudowie zwiększyła się ilość miejsc postojowych do 109 w tym 5 dla osób niepełnosprawnych, z których korzystają przede wszystkim petenci załatwiający sprawy w tutejszym urzędzie.

- Bardzo nas cieszy, że długo oczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja została zrealizowana. Parking od dłuższego czasu wymagał poprawy ze względu na zniszczoną nawierzchnię. Ponadto jego przebudowa umożliwi dostosowanie się do obowiązujących przepisów zgodnie z ustawą o dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami - podkreślił starosta Jan Pelczar

Został również wykonany przyłącz pod stację ładowania pojazdów. Wartość inwestycji wyniosła 721 tys. zł i została sfinansowana ze środków budżetu Powiatu. Wykonawcą prac był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

~ONA

06-07-2022 16:47 5 8

Parking pod skos ? a po co ... tak jest najlepiej. Im więcej parkingów bezpłatnych tym lepiej, bo coraz więcej aut ...
Odpowiedz

~Rom

06-07-2022 11:48 7 11

Ha ha ha;) Fajne komentarze; bez drzew(betonoza), bez wjazdu na skos, przecinanie wstęgi i Bareja się kłania.
Przecież ci ludzie przez np.30 lat zostali wychowani w tym systemie a jak wiemy: "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Więc proszę się nie dziwić że nieodzownym elementem naszych włodarzy jest: biało-czerwona wstęga i nożyczki. Co najgorsze jest że te staruchy uczą młodych urzędników takie samego podejścia do "petenta"(podatnika), a także uczą się obsługi "nożyczek"
Odpowiedz

~Obserwator

05-07-2022 09:47 8 15

Jak z "Misia" Barei. Remont parkingu to powód do celebracji ??? Między blokami można sobie na chodnikach zęby wybić, bo płytki jeszcze pamiętają czasy Gierka, a włodarze w internetach chcą błyszczeć... Komuna i zacofanie. Dajcie już spokój z tym przecinaniem taśmy. Ośmieszacie się tylko.
Odpowiedz

~petent

04-07-2022 21:39 12 10

Moim zdaniem to fatalny pomysł z tym jednym kierunkiem a co śmieszniejsze to na parkingu nie namalowano linii rozgraniczającej te jezdnie tylko strzałki, bo nigdzie w przepisach nie ma mowy by kostka zastępowała linie, które powinny mieć odpowiednią barwę, szerokość i długość(przerywana). Oby komuś tak mądremu teraz nie przyszło do głowy zrobić z tego linie przerywaną by można było wybrać kierunek jazdy, bo powyrywa te kostki. Ale te koperty to fajne, no i zdjęcie.
Odpowiedz

~Jaaaa

04-07-2022 20:15 7 20

109 miejsc a ile bylo wczesniej?
Zenada takie ceremonie. W normalnych krajach oddaje sie do uzytku a u nas jak za komuny...
Odpowiedz

~SOMGORSI

04-07-2022 14:18 19 15

Większość parkujących to klienci vivo i biedronki. I jeszcze jedna sprawa ,dlaczego nie zrobiono miejsc parkingowych pod skos skoro wyjazd jest w jednym kierunku, a tak co niektórzy jadą pod prąd.
Odpowiedz

~Gość

04-07-2022 13:54 8 17

Parking jak patelnia, bez odrobiny cienia. Sąsiedni parking Vivo pokazał, ze można między miejscami na samochody znaleźć przestrzeń na drzewa i krzewy, które ochłodzą trochę powierzchnię.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.