Jedlicka dzielnicowa w czasie odwiedzin rodziny objętej procedurą "Niebieskiej Karty", zatrzymała pijanego kierującego citroenem.
W minionym tygodniu, dzielnicowa z Komisariatu Policji w Jedliczu odwiedziła jedną z rodzin objętych procedurą "Niebieskiej Karty". Policjantka, podczas rozmowy z domownikami zauważyła citroena, za kierownicą którego siedział mężczyzna podejrzewany o stosowanie przemocy w tej rodzinie.

Na widok zaparkowanego na podwórzu radiowozu, 57-latek gwałtownie przyspieszył i wjechał na teren sąsiedniej posesji. Policjantka postanowiła skontrolować stan trzeźwości kierującego. Widząc zbliżającą się dzielnicową, mężczyzna wysiadł z samochodu i rzucił się do ucieczki. Policjantka szybko jednak do niego dobiegła, obezwładniła go i skutecznie zatrzymała - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Dzielnicowa poprosiła o wsparcie znajdujący się w okolicy patrol. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do jedlickiego komisariatu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało około 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali 57-letniemu kierowcy prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na kilka lat.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.