13 sierpnia (sobota) w Jaśliskach w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się filmowy przegląd twórczości Marcina Janosa Krawczyka - aktora i reżysera, który tego dnia zaprezentuje premierowo swój fabularny debiut.
Wydarzenie rozpocznie się od pokazu 4 filmów dokumentalnych twórcy:
14:00-15:30 "Rendez vous", "Sześć tygodni", "Matka 24H"
16:00-17:30 "Ziemia bezdomnych" - po projekcji spotkanie z reżyserem i gośćmi

O godz. 18:00 punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie premierowy pokaz filmu fabularnego "Wróbel". Film został w całości osadzony w Jaśliskach i opowiada historię mieszkańca tej miejscowości. Wróbel (w tej roli Dariusz Toczek), mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

Zdjęcia do filmu realizowane były w październiku 2021 roku. To produkcja Studia Munka Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Otrzymała ona wsparcie w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, a niedawno film znalazł się w selekcji Konkursu Filmów Krótkometrażowych 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Po premierowej projekcji "Wróbla" odbędzie się spotkanie z twórcami - reżyserem Marcinem Janosem Krawczykiem oraz aktorami Dariuszem Toczkiem i Bartoszem Obuchowiczem.

Podsumowaniem wydarzenia będzie spotkanie w kultowym Barze Czeremcha o godz. 20:00.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie W Krainie Źródeł, Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Województwo Podkarpackie, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśliskach, Gmina Jaśliska, Bar Czeremcha

Wstęp jest wolny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.