Pielgrzymi z Krosna wyruszyli we wtorkowy poranek, 9 sierpnia do Kalwarii Pacławskiej.
We wtorek 9 sierpnia z kościoła ojców franciszkanów w Krośnie wyruszyli uczestnicy XX pieszej Pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej.

Pielgrzymi mają do pokonania w ciągu czterech najbliższych dni 100-kilometrową trasę. Zatrzymają się kolejno w Grabownicy, Tyrawie Wołoskiej, okolicach Makowej, a w piątek 12 sierpnia wejdą do Kalwarii Pacławskiej.

Pątnicy pielgrzymują do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej, która nazywana jest również "Jasną Górą Podkarpacia". Sanktuarium dla wszystkich wiernych jest jednym z najważniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w Polsce południowo-wschodniej.

~Greg

10-08-2022 09:31 12 10

Temu krajowi trzeba edukacji a nie pielgrzymek. Dali młodego na przód żeby zmanipulować przekaz że młodzi też chodzą. Niestety zdecydowana większość to pokolenie 60+ więc niedługo się zwiną z tymi pochodami. Młodzi mają więcej oleju w głowie i wiedzą że z samego chodzenia po łąkach i lasach nie zmieni się niczego. Jaka intencja w tym roku? Może sprawiedliwość dla ofiar pedofilii?
Odpowiedz

~onufry

10-08-2022 07:27 7 9

Z roku na rok coraz mniej tych "pielgrzymów".
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.