12 sierpnia br., policjanci prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Posypały się mandaty również w powiecie krośnieńskim.
Działania prowadzone przez policjantów "drogówki" miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci dokonywali pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwały również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

St. asp. Tomasz Czelny z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie poinformował, że 12 sierpnia na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci ujawnili 108 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Jeden kierowca musiał się pożegnać z prawem jazdy na 3 miesiące. Został zatrzymany w Moderówce, a w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 112 km/h.

~jasiek

20-08-2022 14:16 13 13

dobrze że jest "Janosik" bo tylko jeden
Odpowiedz

~Borbaelek

18-08-2022 09:51 16 8

Droga Krajowa DK28 odcinek Jasło-Krosno, (początek Zator-koniec Medyka), już samo nadanie "dk" powinno dać do myślenia - Droga klasy GP – droga główna ruchu przyspieszonego i klasy G - droga główna. A nie pyrkanie 50km/h - tutaj o ochronie środowiska już nikt nie myśli i płynnym ruchu
Odpowiedz

~Gig

17-08-2022 16:52 18 12

Pytanie czy ograniczenie do 50 jest tam słusznie ustawione i czy nie powinno być do 90. No ale droga tam prosta,szeroka,nie ma domów,to i zarabia się na kierowcach. Może do 30 by tam postawić,dopiero będzie zarobek
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.