Do 30 września Podkarpacki NFZ przyjmuje wnioski od placówek medycznych i aptek, które chcą szczepić przeciwko grypie. Za podanie szczepionki zapłaci NFZ.
Szczepienia przeciw grypie będą wykonywane w podmiotach leczniczych i aptekach ogólnodostępnych. Państwo będzie finansowało poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia usługę szczepienia na grypę.

- Od 1 września 2022 r. podmioty te będą mogły rozliczyć koszt świadczenia polegającego na kwalifikacji pacjenta oraz podaniu szczepionki w kwocie 21,83 zł za wykonane jednorazowe szczepienie. Chętne placówki mogą szczepić przeciwko grypie, jeśli posiadają personel, który może kwalifikować pacjentów i wykonać im szczepienie oraz mają odpowiednie pomieszczenia, gdzie będzie miało miejsce samo szczepienie. Dzieci mogą być szczepione tylko i wyłącznie w placówkach POZ, ponieważ muszą być zakwalifikowane do szczepienia przez lekarza - informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Niezbędnym elementem do prowadzenia szczepień przeciwko grypie jest również dostęp do Systemu P1 prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia. Dzięki niemu informacja o zaszczepieniu pacjenta jest odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień i widoczna w Internetowym Koncie Pacjenta. Wszystkie szczegóły dotyczące składania wniosków, znajdują się na stronie internetowej Podkarpackiego NFZ.

Warto pamiętać, że bezpłatną szczepionkę przeciw grypie otrzymają tylko osoby powyżej 75 r. życia i kobiety w ciąży. Refundacja w wysokości 50 proc. należy się m.in. osobom z obniżoną odpornością oraz pacjentom powyżej 60 roku życia. Pozostali pacjenci zapłacą pełną kwotę za szczepionkę.

Przed sezonem jesienno-zimowym na stronie internetowej NFZ pojawi się wykaz podmiotów, w których będzie można się zaszczepić.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.