Podczas poniedziałkowej konferencji marszałek Władysław Ortyl oraz Wacław Szary - przewodniczący rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów, poinformowali o sytuacji w spółce oraz przedstawili plany dotyczące inwestycji samorządu województwa w uzdrowisko.
Marszałek poinformował, że od 2021 roku do zarządu województwa zwracało się kilkukrotnie Centralne Biuro Antykorupcyjne w różnych sprawach dotyczących spółki uzdrowiskowej. Na wszystkie pytania - jak zapewnił - zarząd województwa udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Dodał, że uzdrowisko, jako spółka akcyjna, podlega odrębnym przepisom i zapewnił, że ma dobre wyniki, gdyż za ubiegły rok wypracowało zysk w wysokości 4 mln złotych.

W marcu w spółce został przeprowadzony audyt przez radę nadzorczą, a prezes uzdrowiska - Iwona Olejnik oddała się do dyspozycji rady. Jak poinformował marszałek - zewnętrzna firma audytowa nie stwierdziła wówczas żadnych zastrzeżeń.

Marszałek poinformował też o postanowieniu prokuratury, które wpłynęło do zarządu województwa, a które dotyczyło jednego z pracowników uzdrowiska. Po wpłynięciu tego dokumentu prezes uzdrowiska złożyła rezygnację z dniem 31 sierpnia. O tym, jakie procedury zostaną teraz wdrożone przez radę nadzorczą poinformował przewodniczący rady - Wacław Szary.

Podczas konferencji marszałek odniósł się także do kwestii propozycji przejęcia uzdrowiska złożonej przez gminę Rymanów-Zdrój. Marszałek stwierdził, że trudno zgodzić się na taką propozycję w obliczu wyzwań, jakie stoją przed uzdrowiskiem. Samorząd województwa przejmując spółkę uzdrowiskową, zobowiązał się do realizacji planu inwestycyjnego. W uzdrowisko już zainwestowanych zostało niecałe 50 mln złotych, a kolejne - ponad 130 mln samorząd planuje przeznaczyć na różne inwestycje.

- Były to różnego rodzaju rozbudowy, przebudowy, związane z wyposażeniem, ze stacją uzdatniania wody, a nasze dalsze plany opiewają na ponad 130 mln złotych do 2030 roku - powiedział marszałek.

W planach jest między innymi modernizacja budynku "Krystyna" i utworzenie w nim Centrum Rehabilitacji Geriatrycznej, powstanie Domu Seniora, modernizacja budynku "Leliwa" i "Maria" - gdzie wyremontowana zostanie kuchnia. Inwestycje planowane są także w Zakładzie Produkcji Wód.

Konferencja prasowa w materiale filmowym UMWP:

~Wodziosz

30-08-2022 09:51 10 6

Prezes zrezygnowała!Czyli ktoś coś ukrod ale my sprawę załatwili. Ten ortyl ma takie kompetencje (zawodowe) jak i ten wacek z prawej który nic nie robi tylko zasiada w radach nadzorczych wcześnie i obecnie w; Dataconsult ,VRG ,Orzeł Opony, Sagitum i Rymanów. Teraz niech każdy zatrudni się na 5 etatów, czy którą z tych prac wykona poprawnie i wytrzyma rok. A ten pan tak od 12 lat, nic chyba nie robi tylko sprawdza numer konta!!
Odpowiedz

~Rymanowianin

29-08-2022 22:02 11 9

Polacy nic się nie stało... Pani prezes zrezygnowała bo wpłynęło postanowienie prokuratury na jednego pracownika. No, no no istotna przyczyna rezygnacji.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.