Wyciek gazu w pobliżu Szpitala Uzdrowiskowego Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej "Polonia" w Rymanowie-Zdroju.
Obok Szpitala Uzdrowiskowego Wczesnej Rehabilitacji Kardiologicznej "Polonia" w Rymanowie-Zdroju doszło do wycieku gazu. Do zdarzenia doszło dziś (30.08) około godz. 20.

Wyciek gazu Rymanowie-Zdroju

Na miejscu są już służby ratunkowe oraz pogotowie gazowe.

Wyciek gazu Rymanowie-Zdroju

- Z jednego skrzydła budynku zlokalizowanego najbliżej prawdopodobnego miejsca wycieku ewakuowano pacjentów szpitala. Przeszli oni do innej części budynku, to około 40 osób - informuje oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Krośnie mł. bryg. Dariusz Gruszka.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej, strażacy z JRG PSP Krosno, OSP Rymanów, OSP Rymanów-Zdrój, OSP Posada Górna i OSP Posada Dolna.

[AKTUALIZACJA]


Około godz. 22 zlokalizowano miejsce wycieku gazu, pacjenci szpitala mogli powrócić do zajmowanych pomieszczeń.

[AKTUALIZACJA 2]


Oświadczenie Zarządu Spółki "Uzdrowisko Rymanów" S.A. w sprawie rozszczelnienia sieci gazu ziemnego w pobliżu PCRK "Polonia"w Rymanowie - Zdroju
Zarząd Spółki "Uzdrowisko Rymanów" S.A. z siedzibą w Rymanowie-Zdroju informuje, że w dniu 30 sierpnia 2022 r. około godziny 19.30 doszło przy ul. Wyspiańskiego w sąsiedztwie Podkarpackiego Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej "Polonia" w Rymanowie - Zdroju do rozszczelnienia sieci gazu ziemnego. Przybyłe na miejsce zdarzenia: Pogotowie Gazowe i Straż Pożarna podjęły decyzję o zabezpieczeniu miejsca wycieku gazu z instalacji oraz odcięciu dopływu gazu ziemnego do pobliskich budynków. Obecnie trwają prace prowadzone przez zarządcę sieci (PGNiG), mające na celu usunięcie powstałej nieszczelności. Zarząd informuje, że w związku z tym zdarzeniem nie ma zagrożenia dla osób przebywających na terenie PCRK "Polonia", a jedynym skutkiem zdarzenia jest czasowy brak ciepłej wody w budynkach uzdrowiskowych "Maria" i PCKR "Polonia".
AKTUALIZACJA: AWARIA ZOSTAŁA USUNIĘTA

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.