Jest nadzieja, że kierowcy jadący z Krosna do Rzeszowa przez Czarnorzeki odetchną w końcu z ulgą. W tym i w przyszłym roku zaplanowano remont najbardziej zniszczonego odcinka DW 991.
Na ostatniej sesji radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli zmiany w budżecie województwa podkarpackiego. Do realizacji przyjęto między innymi modernizację drogi wojewódzkiej 991 Krosno - Korczyna - Lutcza.

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, że środki skierowane na to zadanie na bieżący i przyszły rok pozwolą na uzyskanie właściwego stanu nawierzchni na najbardziej wyeksploatowanym odcinku drogi o długości ponad 10 km od Lutczy do Czarnorzek.

- Działania na tym odcinku są już prowadzone w ramach innych środków finansowych, a w przyszłym roku planowana jest również rozbudowa mostu wraz z odcinkiem dojazdowym w Lutczy. W wyniku tych prac nawierzchnia całej trasy, od drogi krajowej nr 9 do granic Krosna, będzie we właściwym stanie technicznym - tłumaczy dyrektor Piotr Miąso.

DW 991 Krosno - Lutcza

Trasa objęta zadaniem jest popularnym, najkrótszym połączeniem Krosna z Rzeszowem, przeznaczonym głównie dla ruchu osobowego.

- Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężkich, pow. 10 t, wynikają z obecności rozległych osuwisk w okolicach Węglówki i Czarnorzek. Całkowity ruch samochodowy według pomiaru generalnego z 2020 r. na tej drodze to niemal 4,5 tys. pojazdów na dobę - dodaje Piotr Miąso.

Prace modernizacyjne mają kosztować łącznie ponad 20,6 mln zł. W tym roku na zadanie zostanie przeznaczone 2,5 mln zł z budżetu województwa podkarpackiego w ramach odnowy nawierzchni dróg, 86,5 tys. zł z budżetu województwa (część kwoty przyjętej na ostatnim Sejmiku) oraz 638,1 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (środki Funduszu Przeciwdziałania COVID-19). W przyszłym roku w budżecie województwa przyjęto na to zadanie ponad 17,2 mln zł i jest pozostała część kwoty przyjętej na Sejmiku.

DW 991 Krosno - Lutcza

Dariusz Sobieraj, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego podkreśla, że ta niebezpieczna obecnie droga jest najbliższym połączeniem Krosna z Rzeszowem, codziennie korzystają z niej tysiące osób i bardzo dobrze się stało, że znalazły się pieniądze na poprawę nawierzchni i bezpieczeństwa na tym odcinku.

- Także członkowie Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie i fani czterech kółek doskonale wiedzą, że na tej trasie odbywa się corocznie Wyścig Górski Prządki i poprawa warunków bezpieczeństwa zawodników jest konieczna do uzyskania akredytacji trasy i realizacji zawodów - mówi radny Dariusz Sobieraj.

~zielone-czerwone

02-09-2022 09:08 9 8

Rychło w czas! Ruch jak na A4 - a oni sobie przypomnieli że droga wygląda koszmarnie! I poszerzenie by się przydało bo w niektóry miejscach na lusterka.
Odpowiedz

~Czuć palone zioło

01-09-2022 18:15 9 7

Może remontu doczeka się również mur zniszczony przez wandali w Korczynie obok punktu zbiórki odpadów.to że nie ma kosza na śmieci nie upoważnia nikogo do smiecenia!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.