80-letnia piesza oraz 69-letnia rowerzystka zginęły w dwóch wypadkach, do których doszło dzisiaj (2 września) przed południem w Wólce Niedźwiedzkiej i Durdach.
Do pierwszego tragicznego wypadku doszło około godz. 8.30 w Wólce Niedźwiedzkiej. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki Iveco, 56-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego cofając, potrącił pieszą znajdującą się za jego samochodem. Mimo prowadzonej na miejscu reanimacji 80-letnia kobieta zmarła na miejscu.
Okazało się, że 56-letni mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila.

Z kolei po godz. 11, dyżurny KMP w Tarnobrzegu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki. Doszło do niego na drodze wojewódzkiej nr 872, w miejscowości Durdy w gminie Baranów Sandomierski. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-letnia kierująca peugeotem partner, podczas manewru wyprzedania, najechała na rowerzystkę, która poruszała się tym samym pasem jezdni.
Pomimo udzielonej pomocy medycznej 69-letnia rowerzystka zmarła na miejscu wypadku. Jak ustalili policjanci, kierująca peugeotem była trzeźwa.
Droga w miejscu wypadku zablokowana jest w obu kierunkach. Wprowadzono objazdy dla pojazdów osobowych przez miejscowość Knapy (gmina Baranów Sandomierski). Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.