Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wojtkowej w Bieszczadach zatrzymali Polaka zbierającego pakunki wypełnione nielegalnymi papierosami. Towar o wartości 15 tys. złotych przemycono wcześniej dronem z Ukrainy.
Zdarzenie miało miejsce późnym wieczorem 6 września w rejonie odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Wojtkowej, gm. Ustrzyki Dolne.
Mundurowi patrolujący granicę usłyszeli dźwięki charakterystyczne dla lecącego drona. Od razu podjęli działania w celu wyjaśnienia podejrzanego przelotu, który w strefie nadgranicznej powinien być zgłoszony do SG.

- Korzystając ze sprzętu do obserwacji w nocy, funkcjonariusze zlokalizowali podejrzane kwadratowe pudła i powiązali je z przelotami drona. Po kilku godzinach na miejsce podjechał samochodem 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować ujawnione przedmioty. Mężczyzna był zaskoczony nagłym spotkaniem ze strażnikami granicznymi. Jak się okazało, w sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych - poinformował ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Obywatelowi Polski postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych, do czego się przyznał.
Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG prowadza dalsze czynności w sprawie.

- Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych - dodał ppor. Piotr Zakielarz.

~SOMGORSI

09-09-2022 15:10 60 45

Nasza broń też jest nielegalnie wysyłana na ukrainę,i nikt za to nie beknie. Nasi politycy oddają broń jakiemuś komikowi z kijowa, który już o nią nie prosi , ale żąda. Przez to osłabiamy obronność naszego kochanego kraju.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.