Sukces młodego zawodnika TKS LOK Tarnów, a na co dzień ucznia krośnieńskiej Naftówki, na Mistrzostwach Europy w Strzelectwie Sportowym juniorów we Wrocławiu.
11 września podczas Mistrzostw Europy w Strzelectwie Sportowym juniorów we Wrocławiu, srebrny medal w drużynowej konkurencji karabin 3 postawy juniorów zdobyła reprezentacja Polski, w której walczył Wiktor Sajdak reprezentujący TKS LOK Tarnów (trener klubowy Jerzy Madej). Drużyna, w której występowali również Michał Chojnowski (KS Kaliber Białystok) i Maciej Ogórek (WKS Śląsk Wrocław - sekcja strzelecka), uległa w finale reprezentacji Francji.

Wiktor Sajdak jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Zespole Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie. Strzelectwo sportowe trenuje od siedmiu lat. Obecnie jest członkiem kadry narodowej. Na swoim koncie ma między innymi dwa rekordy Polski. Jest złotym medalistą strzeleckich Mistrzostw Polski Juniorów, w marcowych Mistrzostwa Europy Juniorów w strzelectwie sportowym zajął 11 miejsce (w karabinie pneumatycznym 10 m). W maju w niemieckim Suhl wspólnie z Julią Piotrowską wywalczyli złoty medal w Pucharze Świat Juniorów w konkurencji karabin pneumatyczny mix na dystansie 10 metrów, a z Mają Gawędą, również złoto w mix.