Prawie 11 litrów krwi zebrano podczas wrześniowej akcji krwiodawstwa w Jedliczu.
W środę 14 września w sali kinowej Orlen Południe w Jedliczu odbyła się akcja krwiodawstwa.

zbiórka krwi w Jedliczu

Chęć oddania krwi zgłosiło 30 krwiodawców, z czego 24 osoby zostały zakwalifikowane do oddania krwi. Zebrano 10,8 litrów krwi.

zbiórka krwi w Jedliczu

Była to kolejna akcja, a druga w tym roku zorganizowana przez wolontariuszy Orlen Oil w Jedliczu (w ramach wolontariatu pracowniczego Fundacji Orlen), Fundację KOMPAS i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Tradycyjnie partnerami byli: Orlen Południe, PGNIG Technologie, KS Karpaty Krosno i Koło Gospodyń Wiejskich z Długiego i Miejsko - Gminny Związek OSP w Jedliczu.

zbiórka krwi w Jedliczu

- Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i podzielili się tym co najcenniejsze, cieszy fakt że coraz młodsi ludzie chcą się dzielić krwią - obecni byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jedliczu z opiekunem. Nie zabrakło sportowców z KS Karpaty Krosno, przedstawicieli z Kół Honorowych Krwiodawców Orlen Południe i PGNIG Technologie oraz mieszkańców Jedlicza i okolicznych miejscowości - mówi Marcin Józefowicz - koordynator akcji.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.