Zaproszenie dla uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Karpackie nietoperze". Czekają cenne nagrody.
Konkursie plastyczny "Karpackie nietoperze" organizowany jest przez Społeczny Komitet Organizacyjny Podkarpackiej Nocy Nietoperzy i realizowany w ramach XIX Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Lasy karpackie - bogactwo przyrody i zdrowie Europy".

Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie jej niezwykłych detali na przykładzie nietoperzy. Ponadto celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu, a także kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy autorskiej w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, wyklejanka, forma przestrzenna itp.) o tematyce związanej z nietoperzami, ich siedliskami, zimowymi i letnimi miejscami schronienia. Prace mogą być w dowolnej technice i dowolnym formacie, nie mniejszym jednak niż format A4 i nie większym niż A3. Prace powinny być wykonane z trwałych materiałów - takich które nie ulegają szybkiemu rozkładowi. Wszelkiego rodzaju prace wykonane przy użyciu warzyw lub owoców nie będą przyjmowane.

W konkursie przewidziano trzy nagrody główne w każdej z trzech kategorii wiekowej i siedem wyróżnień dla każdej z nich.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową należy składać do 30 września 2022 r. do godziny 12.00 w siedzibie SWP-W w Krośnie przy ulicy Bieszczadzkiej 1 lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Korczynie. Prace można także można także przesyłać pocztą na adres: Podkarpacki Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy POLSKA-WSCHÓD ulica Bieszczadzka 1, 38-400 Krosno. Prace dostarczone po terminie nie będą brały udziału w konkursie.

Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi w dniu 6 października 2022 roku. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w dniu 7 października 2022 r. podczas trwania XIX Nocy Nietoperzy.

Rozdanie nagród zwycięzcom konkursu nastąpi podczas Podkarpackiej Nocy Nietoperzy w Czarnorzekach w dniu 7 października 2022 r.

Całość wydarzenia organizowana jest przez Społeczny Komitet Organizacyjny składający się przedstawicieli Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód, Gminy Korczyna, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Polskiej Akademii Nauk, Lasów Państwowych, Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie oraz Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Polska Akademia Nauk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.