Krośnieńscy policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokaru na szkolną wycieczkę, którego 51-letni kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.
Wczoraj (19 września) około godz. 8, policjanci zostali skierowani do przeprowadzenia kontroli autokaru przed wyjazdem w trasę. Autobusem miała wyjechać młodzież jednej z krośnieńskich szkół na wycieczkę w góry. Organizator powiadomił przewoźnika o konieczności wcześniejszego podstawienia pojazdu na umówionym parkingu, w celu poddania go policyjnej kontroli.

- Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy skontrolowali stan techniczny autokaru, a także sprawdzili trzeźwość kierującego. Okazało się, że 51-latek miał około 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, który za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Policja przypomina, że zgodnie z nowelizacją przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka przewidziano 15 punktów karnych, grzywnę w wysokości nie mniejszej niż 2500 złotych lub karę aresztu.

~To lipa u was

21-09-2022 14:28 11 12

Niewiele .w Irlandii 0.5 .można pić piwko i prowadzić jednoczesnie
Odpowiedz

~antypijak

21-09-2022 13:52 15 10

Wielu kierowców autobusów nadal żyje w epoce PKS-ów. Gdzie pan szofer był "nietykalny" tzn. poprzedniego dnia wygrzmocili pół basa we dwóch. A następnego dnia zasiadał za kierownicą, wiózł ludzi do Krosna i nie był przez nikogo kontrolowany. Czasy się zmieniły i nie wrócą więcej.
Odpowiedz

~Borewix

21-09-2022 13:02 17 9

Nie narąbał się tylko za dużo wypił poprzedniego dnia! To jest pozostałość po dniu wczorajszym !Dopuszczalna ilość to 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu, (czyli 0,2 promila we krwi) Ten miał 0,3! Po piwie rano miałby tyle samo a po dwóch dwa razy więcej i aby to spalić potrzebował by 3h. Dla niego to wykroczenie nie przestępstwo, ale wiedzieć o kontroli i się poddać....musiał być pewny.....że będzie zero000
Odpowiedz

~KS

20-09-2022 20:27 13 15

Wiedział o kontroli i tak się narąbał.Nie rozumiem takich ludzi.Nie dość że wypłata na karę pójdzie to następnej już nie będzie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.