Podkarpaccy policjanci prowadzili w ostatni weekend działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Nie brakło ich również w Krośnie i powiecie.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 15 280 kierujących. Podczas działań ujawnili 40 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 21 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 19 za przestępstwo.

W działaniach brali również krośnieńscy funkcjonariusze. Asp. Tomasz Czelny z KMP w Krośnie poinformował o dwóch ujawnionych przypadkach kierowania w stanie trzeźwości. Obydwa miały miejsce w sobotę, 30 lipca.
Najpierw około godz. 17.30 w Krośnie na ul. Okrzei kierujący skuterem w trakcie ucieczki przed patrolem policji spowodował kolizję. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec gminy Jedlicze był pijany, miał ponad 2,2 promila alkoholu.

Dwie godziny później w Głowience, 60-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe kierujący rowerem miał około 0,9 promila.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.