Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie w ramach Tygodnia Urologicznego zaprasza pacjentów, którzy zaobserwowali u siebie krew w moczu, do pilnej diagnostyki w Poradni Urologicznej.
Jak co roku we wrześniu Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU) oraz Polskie Towarzystwo Urologiczne (PTU) organizuje Tydzień Urologii, wydarzenie mające na celu edukację społeczeństwa w zakresie chorób układu moczowo-płciowego oraz przełamywania tabu urologicznego. Tegoroczne obchody koncentrują się wokół krwiomoczu: "Krew w moczu to bardzo poważna sprawa".

W dniach 26-30 września br. lek. med. Michał Szczęch oraz lek. med. Kacper Krawczak będą dodatkowo przyjmowali w Poradni Urologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie pacjentów, którzy zauważyli u siebie zmianę koloru moczu, w którym obecna jest krew lub śladowe ilości krwi. Dodatkowo lek. med. Mateusz Borek będzie konsultował pacjentów z krwiomoczem w Poradni Urologicznej w Jaśle.

- Krwiomocz jest pierwszym objawem m.in. nowotworów układu moczowego. W przypadku chorób układu moczowego alarmujące powinno być częste wstawanie w nocy do toalety, osłabiony strumień moczu, krwiomocz, bóle podbrzusza, bóle krocza, uczucie nagłego parcia na pęcherz - tłumaczy dr n. med. Dariusz Sobieraj, kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, koordynator Tygodnia Urologii w Krośnie.

Pacjenci posiadający skierowanie od lekarza rodzinnego do Poradni Urologicznej powinni w dniach 26-30 września kierować się do rejestracji głównej i na hasło: "Krwiomocz" zostaną zarejestrowani do specjalisty, który zleci konieczną diagnostykę, co pozwali na ustalenie przyczyn i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

W przypadkach pilnych pacjenci proszeni są o kontakt z Oddziałem Urologii krośnieńskiego szpitala pod numerem tel. 13 43 78 440.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.