Brzozowscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży metalowych elementów z zakładu produkcyjnego w Haczowie. Okazało się, że kradli także olej z transformatorów.
Do zdarzenia doszło w sierpniu br. w Haczowie. Brzozowscy kryminalni ustalili, że właścicielem skradzionego mienia była firma produkująca słodycze.

- Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy ukradli oblewarkę do czekolady, którą tuż po kradzieży rozmontowali na części i jej metalowe elementy sprzedali na skupie złomu. Wartość strat powstałych w wyniku kradzieży, pokrzywdzona firma wyceniła na kwotę ponad 6 tys. złotych. Podczas prowadzonych czynności policjanci zatrzymali trzech mieszkańców powiatu brzozowskiego w wieku 17, 18 i 19 lat - poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie

Młodzi mężczyźni, podczas przesłuchania przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia.

Tłumaczyli, że w ten sposób chcieli szybko uzyskać pieniądze. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie także kradzież oleju, który zlewali z transformatorów do wcześniej przygotowanych pojemników - dodała asp. Joanna Baranowska.

W sumie ukradli ponad 200 litrów oleju chłodzącego. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.