Podczas pokazu pirotechnicznego, 50-latek nieumyślnie doprowadził do wybuchu i rozerwania repliki działa samojezdnego. Dwóch młodych mężczyzna doznało ciężkich obrażeń ciała.
Do wydarzeń doszło w sobotę 24 września w miejscowości Chodaczów, na prywatnej posesji, podczas imprezy z okazji 18 urodzin córki właściciela.

W godzinach wieczornych, właściciel posesji, chciał zrobić niespodziankę uczestnikom i zaprezentować wystrzał hukowy z repliki działa samojezdnego (armaty). W uprzednio przygotowanym dziale samojezdnym, po podpaleniu lontu doszło do niespodziewanego wybuchu i rozerwania lufy, której metalowe elementy raniły stojących uczestników imprezy. Ciężkich obrażeń ciała doznały dwie osoby - 17 i 19-letni mężczyzna. Lżejszych obrażeń ciała doznała również 17-letnia kobieta.

Podejrzanemu przedstawiono dziś (26 września) zarzuty o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci detonacji materiału pirotechnicznego umieszczonego w lufie repliki działa samojezdnego i nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn.

W Krościenku Wyżnym wydobywają wrak niemieckiego bombowca z okresu II wojny światowej
Podejrzany przyznał się zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg wydarzeń.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.