Przez dwa dni podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 14 149 kierujących. Podczas działań ujawnili 37 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 22 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 15 za przestępstwo.

Kompletnie pijana kierująca w Chorkówce. Powtórzyła "wyczyn" sprzed kilku dni
Na drogach Krosna i powiatu w działaniach brało udział 20 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

- Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 793 kierujących, ujawniając dwie osoby, które zdecydowały się na prowadzenie pojazdu pomimo wypitego wcześniej alkoholu - przekazał podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

W niedzielę około godz. 17.30 na ul. Ogrodowej w Korczynie policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego hyundaiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,4 promila alkoholu w jego organizmie. Drugi z zatrzymanych to 46-letni kierujący skodą, która dachowała w Dobieszynie (czytaj więcej: Dachowanie skody w Dobieszynie).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.