29 i 30 września odbędzie czwarta edycja akcji #sadziMY. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali w całej Polsce milion sadzonek. Będzie je można również otrzymać przy siedzibie RDLP w Krośnie.
Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. W ostatnie dwa dni września leśnicy znów zapraszają Polaków do ogólnopolskiego sadzenia drzew.

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

- Po raz czwarty rusza akcja #sadziMY. Jak co roku bierzemy w niej udział i serdecznie do tego zachęcamy - mówi prezydent.Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę i zasadzić ją na własnym gruncie. Wszystkie nadleśnictwa w Polsce przygotowały łącznie milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy będą je rozdawać nieodpłatnie w czwartek i piątek, 29 i 30 września.

Na terenie działania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, będzie je można odebrać przy siedzibie krośnieńskiej dyrekcji przy ul. Bieszczadzkiej 2 jutro i pojutrze (29 i września) od godziny 9.00.

- Corocznie sadzimy w lasach 500 mln drzew. Dzięki naszej pracy rośnie powierzchnia lasów i ich zasobność. Ale wszyscy Polacy mogą nam pomóc w tym, by drzew w kraju było jak najwięcej. Zachęcam, by wziąć drzewko od leśników i posadzić je na własnej działce, przy domu czy tam, gdzie pracujemy - mówi Józef Kubica, p.o. dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.