Gmina Jedlicze pozyskała z "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024" dofinansowanie w wysokości 99 400,00 zł. Co zostanie wykonane?
W ramach tegorocznego naboru do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpłynęło 60 wniosków, z których 11 zostało zaakceptowanych. Jednym z nich jest wniosek z gminy Jedlicze.

W ramach projektu przewidziano modernizację przejścia dla pieszych na ulicy Dubisa na drodze gminnej w Jedliczu, w tym wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego, obniżenie krawężnika, montaż elementów nawierzchni chodnika ułatwiających przekroczenie przejścia dla pieszych osobom niewidomym lub niedowidzącym oraz wymianę oznakowania pionowego. Ponadto planowany jest montaż trzech radarowych wyświetlaczy prędkości na ulicach: 1000-lecia, Dubisa i Rejtana w Jedliczu.

Przeprowadzone zostaną także działania edukacyjno-profilaktyczne w zakresie zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, cyberprzestępczości, wyłudzeń, przemocy.

~Robert

05-10-2022 15:27 7 13

Ostry zakręt na końcu Dobieszyna przy granicy z Jedliczem i za zakrętem jest ciemność, doświetlcie to miejsce bo każdy o tym wie a nic nie robi. Miejsce niebezpieczne ,bardzo ostry zakręt jest na zakręcie lampa ,następna dopiero na granicy Dobieszyn-Jedlicze. Wpada się w ciemność,miejsce niebezpieczne,są tam co chwilę wypadku i kolizję jak ostatnio o którym pisaliście. Tam trzeba poprawić bezpieczeństwo i widoczność
Odpowiedz

~Rico

05-10-2022 12:42 7 15

Ciekawe kiedy wreszcie się zajmą przejściem dla pieszych na Ul.Sienkiewicza przed Cukiernia
Może wtedy jak ktoś "Zginie"-to zrobią "Podwyższone"bo chyba mają informacje od Policji ile tam było interwencji i dobrze że ta kobieta nie zginęła ale widocznie są potrzebne pieniądze na"Radnych"-Bezradnych Jedlickich i ich Sesje - dobrze że nie SPIRYTYSTYCZNE
Odpowiedz

~lex

04-10-2022 19:19 8 19

Niech gmina Jedlicze najpierw ustawi znaki obszar zabudowany od strony mostu z Brzezówką bo teraz można śmigać 90 km/h a to chyba droga gminna . Jak wyskalujecie te radary od tej strony 90 bo odwołania prędkości tam raczej nie ma.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.