Bulwersujące zdarzenie w Brzozowie. W biały dzień pobiły się dwie nastolatki. Wszystko nagrywali ich rówieśnicy. Teraz sprawą zajmuję się policja.
Dzisiaj w godzinach porannych do redakcji trafił mail, w którym nadawca poinformował o zdarzeniu, do jakiego miało dojść w Brzozowie. Do wiadomości dołączone zostały filmy.

Nadawca wiadomości napisał między innymi, że 05.10.2022. w Brzozowie miasto gminne i powiatowe doszło do bójki uczniów z zespołu szkół budowlanych na długiej przerwie na terenie poza szkolnym, całą sytuację nagrywało ponad setka uczniów, dziewczyna była bita kastetem w głowę, (...). Nieprzytomna została zabrana karetką do szpitala, stwierdzono u niej wstrząs mózgu (...).


Komenda Powiatowa Brzozowie potwierdziła jedynie część z tych informacji. Asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie poinformowała, że informacja o zdarzeniu trafiła do policji wczoraj przed godziną 13.00.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że pomiędzy dwiema nastolatkami w wieku 17 i 15 lat doszło do szarpaniny. W wyniku tego zdarzenia 15-latka doznała lekkich obrażeń. Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, 17-latka oraz 17-latek. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Obecnie prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zajścia oraz rola i udział osób w tym zdarzeniu - powiedziała asp. Joanna Baranowska.

Miała to być tzw. "ustawka" między młodymi uczennicami dwóch szkół ponadpodstawowych w Brzozowie: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Budowlanych. Obydwie nastolatki mieszkają w dwóch różnych miejscowościach gminy Brzozów. Jedna z nich podczas bójki miał używać kastetu, czyli metalowej broni obuchowo-miażdżącej zakładanej na palce.

Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzozowie.

[AKTUALIZACJA]


Aspirant Joanna Baranowska poinformowała w piątek rano, że 17-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak po wykonaniu czynności usłyszeli zarzuty i zostali zwolnieni.

- 17-latka usłyszała zarzut uszkodzenia ciała i czyn ten miał charakter chuligański. Przestępstwo to zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie i grozi mu również do 2 lat pozbawienia wolności - powiedziała asp. Joanna Baranowska.

[AKTUALIZACJA 2]


Prokurator zastosował wobec 17-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.
Cały czas trwają policyjne czynności mające na celu identyfikację osób, które obserwowały to zajście.

~As

10-10-2022 20:22 9 12

A za posiadanie kastetu zarzutów nie ma . Przecież to biała broń jeszcze w rękach nieletnich
Odpowiedz

~Karać

10-10-2022 09:28 10 9

E tam...zawsze bójki miały miejsce.ale kastet...? to już kryminałem pachnie
Odpowiedz

~Naganne

09-10-2022 20:07 12 14

Powinni również ukarać oglądających, nikt nie zaalarmował że dzieje się coś tak odrażającego i niebezpiecznego. Co za znieczulica, tacy młodzi ludzie, dzieci, bo osoby niepełnoletnie, to jest karygodne. Młodzież ogląda to haniebne zdarzenie niczym igrzyska. Nie czują zagrożenia, wstydu. Jak można w czymś takim uczestniczyć, przyglądać się. To jest naganne. Takie zachowanie powinno być piętnowane.
Odpowiedz

~Masanakra

09-10-2022 13:50 10 10

Ale patologia
Odpowiedz

~Brzozów

09-10-2022 12:29 10 14

Taką będziecie mieli młodzież jaką sobie wychowacie. Więcej walk MMA, prania się po ryju do krwi, walk kobiet, promowania pato-celebrytów to na pewno młodzież normalniejsza będzie.
Odpowiedz

~dziadek

09-10-2022 12:05 12 11

Nie wiem co się dzieje teraz z młodzieżą? Dawniej zdarzały się sprzeczki między dziewczynami, które kończyły się uszczypnięciem czy poczubaniem za włosy. Ale żeby się prać jak na ringu? Te już chyba zdziczały.
Odpowiedz

~Coooo

08-10-2022 21:36 12 11

Nie wiem po co dodawać video z taką cenzura (rozmnażaniem) że równie mogły być tam dwa jelenie walczące porożem
Odpowiedz

~nóż

07-10-2022 09:45 11 11

Na prawde nikt nie zauważył że koleś obok nagrywającego bawi się nożem ?!!!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.