Mimo wielu policyjnych apeli policjanci nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa.

Sprawdzili stan trzeźwości 15 056 kierujących. Podczas działań ujawnili 45 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 24 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 21 za przestępstwo.

Krośnieńscy policjanci podczas realizacji działań "Trzeźwy weekend" sprawdzili trzeźwość 336 kierujących.

W sobotę 8 października na ul. Zręcińskiej w Krośnie około godz. 18.30 doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 44-letni kierujący skodą miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie.

Dzień później w Jedliczu na ul. Brzozowej, około godz. 20 policjanci zatrzymali do kontroli peugeota, za kierownicą którego siedział 39-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Jak informuje podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji, w piątek policjanci ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących.

Po godz. 15 w miejscowości Lubatówka, policjanci skontrolowali stan trzeźwości 62-letniego kierującego seatem. Mężczyzna miał około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Godzinę później funkcjonariusze zostali zaalarmowani o jadącym w kierunku ul. Granicznej w Krośnie peugeocie, którego kierujący może być nietrzeźwy. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą peugeota 52-latek ma około 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Również w piątek w Nowej Wieś około godz. 17 policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierującego volkswagenem. 20-latek miał około 1,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Natomiast po godz. 20 w Krośnie na ulicy Składowej policjanci otrzymali informację, że kierująca seatem prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd, za kierownicą którego siedziała 40-letnia kobieta. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jej organizmie. 40-latka trafiła do policyjnego aresztu, a jej samochód został odholowany.
~Hipo...zja

11-10-2022 07:47 14 12

Kary nic nie dają jak widać.powinno być 0.5 jak w Irlandii czy zachodniej europie.ale nie.po co w tym kraju nie można jak w Niemczech wypić na ulicy nawet.
Odpowiedz

~szeryf

10-10-2022 20:05 18 14

Przejdźmy na TY! Robi robotę, oni po prostu przechodzili na TY(skie), więc w czym problem.
Odpowiedz

~antypijak

10-10-2022 16:25 16 16

Rany boskie pomimo dużych kar za jazdę po alkoholu, a tutaj nadal taka ilość zatrzymanych uprawnień. Gdzie ci ludzie mają rozum?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.