Społeczność Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich świętowała jubileusz 20-lecia nadania szkole im. Jana Pawła II.
Uroczyste obchody związane z nadaniem szkole w Łękach Dukielskich imienia Jana Pawła II zostały zorganizowane 13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej. Rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym rzymskokatolickim. Dalsza część uroczystości, z udziałem pocztów sztandarowych ze szkół w Łękach Dukielskich, Głojscach i Klimkówce, uczniów, mieszkańców Łęk Dukielskich, zaproszonych gości, odbyła się w budynku szkoły.

jubileusz szkoły w Łękach Dukielskich

Dyrektor SP w Łękach Dukielskich Beata Węgrzyn przypomniała jak wyglądały przygotowania do nadania szkole imienia papieża Polaka.

- Propozycja, aby szkoła nosiła imię jednego z najwybitniejszych Polaków, wypłynęła od młodzieży. Samorząd Uczniowski wystosował list do Watykanu, w którym zwrócił się do Ojca Świętego o wyrażenie zgody i błogosławieństwo w tym przedsięwzięciu. Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi ze Stolicy Apostolskiej, akceptacji Rady Rodziców i ówczesnego proboszcza, ks. Edwarda Wołosa, podjęte zostały kolejne niezbędne kroki - powiedziała dyrektor Beata Węgrzyn.

jubileusz szkoły w Łękach Dukielskich

Nadanie imienia odbyło się 10 października 2002 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, na której został poświęcony nowy sztandar. W szkole odbyła się sesja Rady Miejskiej, w trakcie której została odczytana uchwała o nadaniu Zespołowi Szkół Publicznych w Łękach Dukielskich imienia Jana Pawła II. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły przez trzyosobową delegację nauczycieli, która, po ślubowaniu uczniów, przekazała sztandar w ręce młodzieży.
Szkoła w Łękach Dukielskich należy do Ogólnopolskiej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.

Część artystyczną przygotowali uczniowie SP w Łękach Dukielskich pod kierunkiem nauczycieli.

jubileusz szkoły w Łękach Dukielskich

W tym roku nauczyciele SP w Łękach Dukielskich przygotowali również międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II, którego podsumowanie odbyło się na uroczystości 13 października.
W konkursie wystartowało łącznie 39 uczniów ze szkół w Głojscach, Iwli, Jasionki, Klimkówki, Nienaszowa, Równego, Kopytowej i Łęk Dukielskich.
Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Klaudia Nowak i Zuzanna Nowak (SP Jasionka), na drugim miejscu uplasowała się Maja Kucza (SP Równe), a na trzecim Klaudia Rajchel (SP Klimkówka) i Maja Olszyk (SP Równe). Wyróżnienia przypadły dla: Szymona Cichonia (SP Iwla), Kornelii Bek (SP Klimkówka), Julii Kłap (SP Równe) i Marcina Wojdyły (SP Łęki Dukielskie).
Dyplomy i nagrody wręczyła dyrektor Beata Węgrzyn.

Życzenia z okazji jubileuszu oraz Dnia Edukacji Narodowej złożyli na ręce dyrektor szkoły przedstawiciele władz Powiatu Krośnieńskiego, Gminy Dukla, służb mundurowych, duchowni kościoła rzymskokatolickiego i polskokatolickiego, dyrektorzy szkół z gminy Dukla.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.