Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i trafiło do policyjnego aresztu.
Dzisiaj w nocy (17 października), około godz. 2.30 na ul. Popiełuszki w Krośnie policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli samochodu osobowego marki Honda. Jednak kierujący pojazdem na widok oznakowanego radiowozu zwolnił, po czym gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

- Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Mężczyzna nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, ignorował przepisy drogowe, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu, m.in. na jednym ze skrzyżowań nie zastosował się do znaku stop. Wjeżdżając na rondo przy ul. Trzecieskiego, stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do kolizji - informuje podkom. Paweł Buczyński.

- Samochodem jechało dwóch młodych mężczyzn. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gm. Jedlicze, a jego współpasażer to 27-letni krośnianin. 18-latek był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem narkotyków, dlatego też pobrano mu krew do laboratoryjnej analizy na zawartość środków odurzających w jego organizmie - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Ponadto, we wnętrzu samochodu policjanci znaleźli woreczek zawierający kilkadziesiąt gramów zabronionych substancji. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prowadzone postępowanie pozwoli ustalić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.