Ponad 88 mln zł dofinansowania otrzymał Powiat Krośnieński z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na budowę nowej drogi, która połączy DK28 w Potoku z drogą powiatową Jedlicze - Dobieszyn - Krosno w Jedliczu.
Planowana droga ma przebiegać obok północnej i południowej bramy zakładu Orlenu Południe. Atutem tego rozwiązania ma być bezpośrednie połączenie zakładu w Jedliczu, który rozpoczął budowę nowoczesnej instalacji do produkcji bioetanolu nowej generacji, z budowaną S19, czyli Via Carpatią. Koszt budowy drogi szacuje się na prawie 90 mln zł.

14 października br. symboliczny czek na wsparcie inwestycji z rąk premiera Mateusza Morawieckiego odebrał starosta krośnieński Jan Pelczar. W ramach zadania powstanie też m.in. wiadukt drogowy nad linią kolejową nr 108 Stróże-Jasło i całą niezbędną infrastrukturą techniczną. Nowy odcinek drogi będzie miał długość ok. 3280 m.

- To bardzo ważna inwestycja, dzięki której powstaną dodatkowe miejsca pracy. Jest to także szansa na rozwój naszego regionu. Nowa droga pozwoli na ominięcie przez samochody ciężarowe centrum Jedlicza, przez które prowadzi dojazd do zakładu. Takie rozwiązanie odciąży ulice Brzozową i Rejtana, o co wnioskowali mieszańcy. Droga ta jest niezbędna również ze względów bezpieczeństwa - powiedział starosta krośnieński Jan Pelczar.


~Irek

21-10-2022 11:07 28 26

90 000 000 pln za 3 000 m to wychodzi 30 000 pln za 1 mb drogi!
To bardzo, bardzo dużo! Dlaczego to jest takie drogie?
Odpowiedz

~zwykły mieszkaniec

20-10-2022 14:25 30 23

To dobre rozwiązanie dla Jedlicza i okolic. Teraz czekam na plejadę ojców sukcesu.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.