Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów najlepszym zawodnikiem na świecie w armwrestlingu (siłowanie na ręce). W ubiegłym tygodniu był gościem Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego w "Pytaniu na śniadanie" (TVP 2).
Tegoroczne mistrzostwa świat w armwrestlingu odbywały się we Francji. Grzegorz Nowotarski zakwalifikował się na nie, zdobywając wcześniej tytuł Mistrza Polski i Mistrza Europy.

Grzegorz Nowotarski

We Francji w finałowej walce w kategorii 86 kg (lewa ręka) pokonał Lasse Lunkeinena z Finladii i zdobył złoty medal. wspomina, że emocji nie brakowało.

- Walka niestety nie trwała długo. Fin złożył protest, że został skopany przeze mnie podczas ustawienia i nie mógł się skupić na walce. Po 15 minutach protest został uznany i walka finałowa rozpoczęła się ponownie. Tym razem zaczynamy już związani w paski, sędzia ustawia nasze dłonie, aby były ustawione prawidłowo, po czy kolejny raz komenda Ready Go i kolejny raz tym razem bez kopania ręka zawodnika z Finlandii ląduje na bocznej poduszce. Sędziowie wskazują jednoznacznie moją wygraną - opowiada Grzegorz Nowotarski z klubu Spartan Rymanów.

W ubiegłym tygodniu mistrz świata w siłowaniu się na rękę był gościem programu "Pytanie śniadanie" w TVP 2, gdzie przyjechał z synem Leonardem. Przed kamerą mistrz siłował się z Maciejem Kurzajewskim, a syn z Katarzyną Cichopek - zobacz nagranie: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/.

Grzegorz Nowotarski zaprezentował profesjonalny stół do siłowania się na rękę, złoty medal mistrza świata. Pokazał też, jak wygląda trening i walka. Zawodnik z Rymanowa na tytuł mistrza świata czekał blisko 20 lat, a przygotowywał się do nich półtora roku, trenując codziennie od ponad godziny do dwóch godzin.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.