2 listopada w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się, zwołane przez Wojciecha Farbańca, burmistrza Gminy Rymanów i zarazem przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Krośnieńskiego, spotkanie dotyczące dystrybucji węgla na terenie gmin powiatu.
Podczas spotkania omówiono najważniejsze problemy związane z wejściem w życie ustawy o preferencyjnej cenie węgla.

- Dyskutowaliśmy o obowiązkach nałożonych przez ustawę na gminy, które wejdą do "programu". Omówiliśmy warianty udziału w realizacji zadania, które ustawa daje gminom - mówi burmistrz Wojciech Farbaniec.

Wójtowie i burmistrzowie podjęli decyzję o współpracy celem zapewnienia mieszkańcom swoich gmin węgla o jak najlepszych parametrach jakościowych i w jak najlepszej cenie.

- Obecnie prowadzone są prace i rozmowy ukierunkowane na przygotowanie sieci dystrybucji węgla w gminach powiatu. Wszelkie działania realizowane są zgodnie z prawem i w taki sposób, by nie uchybić terminom określonym ustawą - dodaje przewodniczący Konwentu.

~SOMGORSI

03-11-2022 13:05 17 13

Węgiel na zimę będzie wiosną. Gminy będą sprzedawać węgiel, a składy opału padną. Węgiel najlepszej jakości z Australii. Śmiechu warte.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.