Urząd Miasta Krosna poinformował, że coroczna zbiórka odpadów zielonych typu liście, gałęzie, trawa od tego roku nie będzie organizowana. Dlaczego?
Nowe przepisy mówią o konieczności składowania wszystkich odpadów biodegradowalnych w przydomowych kompostownikach.

Osoby nieposiadające kompostowników mogą w cenie 1 zł, nabyć 120 litrowy worek w kolorze brązowym, do którego należy złożyć odpady biodegradowalne. Zostaną one zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów odebrane z przed posesji.

W przypadku zgromadzenia zbyt dużej ilości odpadów zielonych w przydomowym kompostowniku można je samodzielnie dostarczyć na PSZOK przy ul. Białobrzeskiej, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Zgodnie z harmonogramem na 2022 rok, od 1 kwietnia odbywa się odbiór bioodpadów stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów (w zabudowie jednorodzinnej, w zabudowie Zespołu Staromiejskiego oraz ulicy Staszica). Usługą odbioru bioodpadów będą objęte wyłącznie te nieruchomości, które nie mają przydomowego kompostownika - zgodnie z oświadczeniem złożonym w aktualnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Odpady tego rodzaju, pochodzące z nieruchomości jednorodzinnych, objętych prowadzonym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, należy gromadzić w brązowych workach o poj. 120 litrów.

Worki można kupić wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta MPGK - Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o. w Krośnie, przy ul. Fredry 12.
Sprzedaż worków prowadzona jest w dni robocze:
- poniedziałek, w godzinach 8:00 do 17:00
- od wtorku do piątku, w godzinach 8:00 do 16:00
Koszt zakupu worka - 1 zł.

Bioodpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów w pierwszej kolejności powinny być kompostowane na terenie nieruchomości. W przypadku braku kompostownika lub jeśli rodzaj lub ilość odpadów uniemożliwia ich właściwe zagospodarowanie w przydomowym kompostowniku istnieje również możliwość samodzielnego ich dostarczenia do PSZOK przy ulicy Białobrzeskiej 108 w Krośnie bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Właściciele nieruchomości jednorodzinnych, którzy bioodpady tj. (resztki żywności pochodzenia roślinnego, itp.) będą gromadzić we własnym przydomowym kompostowniku, mogą z tego tytułu skorzystać z ulgi. Kwota zwolnienia z opłaty z tytułu posiadania kompostownika wynosi 2 zł miesięcznie za każdą osobę wskazaną w deklaracji.

~wkurzona samotna emerytka

04-11-2022 19:33 7 8

1) mam kompostownik
2) nie wszystko można do niego wrzucić
3)nie mam samochodu ani usłużnej rodziny
4)dlaczego nie mogę skorzystać z odbioru za dodatkową opłatą?Przecież nie będę wozić tego taksówką.Jest to jakaś odmiana wykluczenia komunikacyjnego. Nie masz samochodu- nie istniejesz.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.