Województwo Podkarpackie uhonorowane zostało nagrodą specjalną Prezydenta RP za innowacyjny charakter naszego regionu oraz ofiarną pomoc jaką mieszkańcy województwa nieśli swoim sąsiadom z Ukrainy.
Statuetkę z rąk prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrali wczoraj (17 listopada) w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas jubileuszowej XX edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

- Nagroda specjalna za tworzenie szczególnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości innowacji w dziedzinach lotnictwa i kosmonautyki, informacji i telekomunikacji, motoryzacji i jakości życia. Za wiele pilotażowych aktywności, a także jako docenienie mieszkańców, organów administracji rządowej i samorządowej za pomoc Ukrainie na bezprecedensową skalę - usłyszeliśmy w uzasadnieniu.

- Nagrodę odebraliśmy z panią wojewodą, ale to wyróżnienie dla całego województwa przede wszystkim za ofiarną i bezinteresowną pomoc, jaką nasi mieszkańcy spontanicznie udzielali i wciąż udzielają Ukraińcom. Jesteśmy bardzo miło i pozytywnie zaskoczeni przyznaniem tej nagrody. Od lat znajdujemy się w czołówce innowacyjnych województw. Mamy kreatywnych przedsiębiorców, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań, sięgają po dofinasowania, a ostatni festiwal start-upów tylko to potwierdził - powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełensky w trakcie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie podpisał dekret w sprawie nadania Rzeszowowi honorowego tytułu Miasta-Ratownika. Wczoraj tytuł ten Prezydent RP przekazał na ręce rezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.