Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie zorganizował 5 grudnia koncert na zakończenie Roku Łukasiewicza.
Pomysł na koncert zrodził się, gdy rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Ignacego Łukasiewicza.

- Nasz koncert zatytułowaliśmy "Koplania talentów Ignacego". Naftówka to szkoła wyjątkowa. Ma za patrona człowieka o wielkim sercu, to nie tylko człowiek, który żył innowacyjnością, ale żył również dla drugiego człowieka. Był otwarty na potrzeby mieszkańców naszego regionu. Nie bez powodu nazywano go między innymi "Ojcem Ignacym". My, jako uczniowie Łukasiewicza, jesteśmy wierni tym ideałom - powiedziała Joanna Kubit, dyrektor Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie, witając uczestników koncertu.

Koncert Uczniów Naftówki Krosno

W poniedziałkowy wieczór (5 listopada) na scenie zaprezentował się chór Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie oraz soliści, absolwentki i absolwent Naftówki: Kamila Łoś, Martyna Szot, Weronika Wietecha, Wiktoria Cetera, Katarzyna Świątek, Daria Samborowska, Maja Samborowska, Paulina Gaj, Sara Szarek, Monika Szufnarowska oraz Wiktor Zając.

Uczniowie naftówki

Część muzyczna była przeplatana opowieściami o wizjonerze, który dał podwaliny przemysłowi naftowemu na całym świecie, w wykonaniu uczniów szkoły Emilii Leczek i Jakuba Buczka. Podczas koncertu wykorzystano kadry z filmu "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" produkcji TV Obiektyw.

Koncert w RCKP Krosno

Montaż słowno-muzyczny przygotowała Katarzyna Guzik, nauczycielka języka polskiego w Naftówce, a wykonawcom akompaniował nauczyciel muzyki Dawid Dudek.
Koncert prowadził Jarosław Grześków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu. Relację wideo: tutaj.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.