9 grudnia br. w sali narad Urzędu Gminy w Rymanowie odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie kadencji 2022/23. Rada liczy piętnaście osób.
Młodzieżowa Rada Miejska w Rymanowie została wyłoniona poprzez wybory przeprowadzone w poszczególnych szkołach. Opiekunem Rady jest Krzysztof Buczek, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Porządku Publicznego.


W piątek, 9 grudnia br. w sali narad Urzędu Gminy w Rymanowie odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Rozpoczął ją burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec. Przybliżył zebranym zasady działania samorządu gminnego. Opowiedział o funkcjonowaniu Urzędu oraz gminnych jednostek organizacyjnych. Omówił także najważniejsze inwestycje gminne realizowane w ostatnim czasie.


Po tym wystąpieniu odbyło się ślubowanie Radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej. Każdy z obecnych odebrał również zaświadczenie o powołaniu. Wybrano również prezydium Rady. Na przewodniczącą wybrano Aleksandrę Graboń, wiceprzewodniczącymi zostały Maja Wietecha oraz Karolina Oberc. Funkcję sekretarza pełnił będzie Adam Józefowicz.

~układy

14-12-2022 21:23 1 1

Tak tak, takie rady to tylko sprawianie wrażenia że młodzież ma jakiś wpływ na politykę gminy. Dalej trzymajcie młodych w tej iluzji. Jak dorośniecie młodzi ludzie to zobaczycie że liczą się tylko układy i kasa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.