Panie przebywające w części położniczej oddziału ginekologiczno-położniczego krośnieńskiego szpitala wzięły udział w warsztatach z elementów masażu Shantala oraz podstaw pielęgnacji niemowląt.
Podczas spotkania, które odbyło się 13 grudnia, Małgorzata Kaczor - certyfikowany fizjoterapeuta metody NDT Bobath oraz masażu Shantala - instruowała mamy, w jaki sposób należy trzymać oraz nosić niemowlę.
Fizjoterapeutka podkreślała znaczenie dotyku w rozwoju dziecka. Mamy dowiedziały się, że dobroczynny wpływ masażu, gdy okazywana jest maleństwu miłość, ciepło- przekłada się w przyszłości na poczucie bezpieczeństwa oraz podstawę tego, aby w przyszłości dziecko czuło się dobrze w relacjach z innymi ludźmi.

W każdy wtorek mamy przebywające w tym oddziale, mają możliwość uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z fizjoterapeutką niemowląt, podczas których uczą się, w jaki sposób prawidłowo pielęgnować maleństwo, na czym polega masaż Shantala, ale również wymieniają się doświadczeniami oraz spędzają czas w swoim gronie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.